Za nami kolejna edycja Wojewódzkiej Olimpiady Ekologiczno – Wędkarskiej. W tym roku patronat nad konkursem po raz pierwszy objęły Wody Polskie. Udział w Olimpiadzie wzięło niemal 50 uczniów z 16 drużyn ze szkół z województwa zachodniopomorskiego. Celem olimpiady było promowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat amatorskiego połowu ryb, tematyki wędkarskiej, rybactwa oraz podnoszenie świadomości ekologicznej jak i propagowanie i zachęcanie młodzieży do wrażliwości ekologicznej, szczególnie wód.

     Finał Olimpiady odbył się na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Konkurs organizowany jest przez Okręg PZW w Szczecinie, Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Olimpiada była nie tylko okazją do współzawodnictwa, ale także do pogłębienia wiedzy na temat ichtiologii oraz flory i fauny wodnej. Oficjalną część spotkania rozpoczęło się od losowania zestawów testowych. Następnie uczestnicy rozeszli się do sal, w których pod okiem komisji, podzieleni na 3 grupy wiekowe, rozwiązywali testy. Po części formalnej i zwiedzeniu sal akwaryjnych uczestnicy spotkali się w auli uniwersyteckiej, gdzie mieli okazję wysłuchać wykładu dr hab. inż. Beaty Więcaszek dotyczącego wymarcia jesiotra w wodach polskich.

     Spotkanie zwieńczyło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla zwycięzców Olimpiady oraz konkursu plastycznego. Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz sześciu wyróżnień konkursu plastycznego „Ryby” otrzymali upominki rzeczowe ufundowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Szczecinie.

     Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  

 

 

1 olimpiada

 DSC04096

DSC04116

DSC04140

DSC04149

DSC04179

DSC04200

DSC04204

DSC04214