Spontaniczna zbiórka produktów higienicznych, spożywczych i lekarstw odbyła się w tym tygodniu w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie przy Tamie Pomorzańskiej.  

Od ponad miesiąca jesteśmy świadkami niesamowitego zrywu solidarności, pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy musieli uciekać przed bombami ze swojego kraju. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna i wiele wskazuje na to, że pomoc dla uchodźców wojennych będzie potrzebna jeszcze długie tygodnie, a magazyny organizacji pozarządowych zaczynają świecić pustkami. Stąd inicjatywa zbiórki materiałów pierwszej potrzeby.

- Pracowników Wód Polskich w Szczecinie nie trzeba namawiać do pomocy. Kilka zbiórek już organizowaliśmy i zawsze cieszyły się ona wielkim zainteresowaniem i uznaniem pracowników. Tym razem poprosiliśmy o suche produkty spożywcze, słodycze, lekarstwa i materiały higieniczne. Każdy dał, ile mógł. Zbiórka trwała jeden dzień, a jej efekty to spora liczba rzeczy, które na pewno bardzo przydadzą się osobom w potrzebie. Jesteśmy solidarni, wspieramy uchodźców wojennych i to na pewno nie ostatnia nasza inicjatywa w tym temacie – mówi dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.

Dyrektor Wód Polskich szczególne podziękowania skierował do Działu Organizacyjnego, który przygotował i koordynował zbiórkę.