Pracownicy Wód Polskich wyszli z inicjatywą wsparcia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Przez kilka tygodni przed wejściem do siedziby Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie rozstawione były kartony, w których chętni mogli zostawiać karmę dla psów i kotów oraz koce. Udało nam się zebrać cały bagażnik jedzenia, które trafi do domów tymczasowych, które wspiera TOZ oraz do zwierząt wolnożyjących, którymi opiekuje się szczecińska organizacja.

     Zbiórka na rzecz zwierząt to inicjatywa pracowników Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Pracownikom Wód Polskich nie jest obcy los potrzebujących zwierząt, stąd zbiórka okazała się sukcesem. Świadczy o tym zebrany cały bagażnik jedzenia, czyli kilkadziesiąt puszek karmy mokrej dla psów i kotów, kilkadziesiąt saszetek kociej karmy, wielkie worki suchej karmy dla psów czy porządny zestaw koców, ręczników i narzut, którymi będzie można wyściełać boksy w których przebywają zwierzęta.

       - Nasz pomysł to inicjatywa spontaniczna. Pracownicy Wód Polskich to grupa zintegrowana, która zawsze chętnie odpowiada na tego typu apele, postanowiliśmy więc wyjść z propozycją, by od czasu do czasu w formie zorganizowanej wspierać istotne działania społeczne w naszym mieście. Działalność Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie jest bliska wielu pracownikom, stąd wybór na początku padł na TOZ, ale w planach są już kolejne akcje tego typu – zdradza Agnieszka Jędrych z Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie.

      Z inicjatywy Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie kolejna zbiórka, która rozpocznie się jeszcze w listopadzie wspierać będzie coroczną akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” organizowaną przez Fundację Polskich Wartości.