Światowy Dzień Wody przed nami! Zapraszamy na interesujące wydarzenie

Wody Polskie w Szczecinie na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu wezmą udział w Światowym Dniu Wody. Nasza instytucja przygotowała pokazy i konkursy dla dzieci. Będziemy również edukować najmłodszych mieszkańców regionu obecnych na wydarzeniu jak dbać o wodę i środowisko oraz jakie akweny znajdują się na Pomorzu Zachodnim. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Start w sobotę o 11:00!

     Już w najbliższą sobotę na najmłodszych mieszkańców Przecławia, ale i gości ze Szczecina w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji  będą czekały atrakcje związane ze Światowym Dniem Wody.  – Jest to dla nas jeden z najważniejszych dni w roku. Poza czasem pandemii Wody Polskie zawsze na Światowy Dzień Wody organizowały zajęcia edukacyjne, spotkania z dzieciakami czy np. dzień otwarty w naszym nadzorze wodnym w Podjuchach, gdzie dzieciaki zwiedzały lodołamacze. Inicjatywa GOKSIR w Przecłąwiu pozwala nam chociaż na namiastkę świętowania Dnia Wody. Będziemy edukować, ale wiemy, że najlepsza jest nauka przez zabawę, stąd przed nami malowanie, rebusy czy wodne koło fortuny z prezentami – mówi Michał Kaczmarek, Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie.

    Podczas wydarzenia zaplanowano także ekostoisko gdzie będzie możliwość: poznania różnych produktów pochodzących z recyklingu (np. polar zrobiony dzięki recyklingu butelek plastikowych). Planowane są także wykłady, zabawy i prezentacje filmowe.

Do zobaczenia już 20 marca od 11:00 do 14:00!