Trwają zapisy na zajęcia edukacyjne prowadzone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Pracownicy naszej instytucji odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola przekazując dzieciakom wiedzę na temat ochrony wody, troski o środowisko czy na temat akwenów, cieków i rzek, które znajdują się w Szczecinie i w okolicach. Zajęcia cieszą się wielkim zainteresowaniem, stąd zwiększona ilość pracowników RZGW Szczecin, którzy minimalnie dwa razy w tygodniu odwiedzają zachodniopomorskie placówki edukacyjne. Nadal trwają zapisy na lekcje, które mogą się odbyć w marcu, kwietniu, maju lub czerwcu 2020.

     Zajęcia edukacyjne to jedno ze statutowych działań Wód Polskich. Za cel stawiamy sobie kształcenie przyszłych pokoleń i wskazywanie im jak istotne jest dbanie o bezcenny zasób jakim jest woda. Podczas zajęć dzieciaki dowiadują się szeregu praktycznych informacji o ochronie wody, właściwościach wody oraz o tym jak wygląda praca Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie np. w kwestiach przeciwpowodziowych. – Zajęcia zostały przygotowane przez pracowników Wód Polskich w naszym mieście, zależy nam na tym by dzieci od małego wiedziały jaka rzeka przepływa przez Szczecin, czym jest powódź, jak dbać o wodę i jak dbać o organizmy żyjące w wodzie. Praktyczna wiedza jest okraszona grami, zabawami i prezentami, przez co dzieciaki ani przez chwilę się nie nudzą – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

   - Podczas spotkań nie brakuje eksperymentów w użyciem wody czy zabaw edukacyjnych, które mają za zadanie pokazać dzieciom np. jakie rzeczy nie powinny się w wodzie znajdować. Prawdziwym przebojem jest edukacyjne „Koło fortuny”, które dołączyło do naszego programu edukacyjnego w nowym roku. Dzieciaki świetnie reagują na zajęcia edukacyjne, odwiedzamy zarówno przedszkola jak i podstawówki – mówi Agnieszka Jędrych, prowadząca zajęcia z Działu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW Szczecin.

    Nowa tura zajęć edukacyjnych ruszy po feriach zimowych 2020. Zapisy na miesiące od marca do czerwca trwają. Zainteresowane placówki edukacyjne prosimy o kontakt: 91 44 11 294 lub na adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

1

 

2

 

 

3

 

 

4