Zbiórka dla szczecińskiego TOZ-u okazała się sukcesem. Po tak licznym zaangażowaniu ze strony pracowników Wód Polskich, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie postanowił wziąć udział w kolejnej akcji charytatywnej. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, okres nie tylko dostawania prezentów, ale przede wszystkim dzielenia się. Tym razem, z inicjatywy Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie,  namawiamy Was do zaangażowania się w zbiórkę żywności dla naszych rodaków na Kresach.

     „Paczka dla rodaka i bohatera na Kresach” – bo właśnie tę akcję chcemy wesprzeć – to wyraz szacunku dla naszych rodaków, którzy rozpowszechniają na Kresach polską mowę i utrwalają historię. To – jak możemy przeczytać na stronie organizatora - „Hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci”.

Pomysłodawcą i inicjatorem zbiórki jest szczecinianin Wojciech Woźniak, który w lipcu 2014 roku podczas XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno, poruszony dobrocią Pani Aleksandry – starszej kobiety spod Wileńskiej wsi, która częstowała przechodzących pielgrzymów kanapkami – po powrocie do domu postanawia odwiedzić Kresowiankę z paczką. Od tej jednej paczki, małymi krokami rozwinęła się ogólnopolska akcja charytatywna, nad którą z biegiem czasu Patronat przejęła Fundacja Polskich Wartości i którą wizerunkowo wspiera Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Akcja jest dedykowana Szczecińskim Żołnierzom Armii Krajowej Pani Major Danucie Szyksznian-Ossowskiej, ps. „Sarenka” oraz Panu Kapitanowi Zbigniewowi Piaseckiemu, ps. „Czekolada”.

     Na ten rok przypada już 6 edycja bożonarodzeniowej paczki. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję, prosimy o artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (m.in. makaron, cukier, olej, mąka, kasze, ryż, konserwy, słodycze) oraz środki czystości i higieny osobistej. Można również pomóc wpłacając pieniądze na konto Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z dopiskiem „Rodakom na Kresach” lub na konto Fundacji.

     Dary zbieramy do 05.12. karton na dary czeka przy wejściu do budynku Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie . Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się wspólnie wesprzeć potrzebujących. Na kolejny rok planujemy cykliczne włączanie się do kolejnych akcji charytatywnych przy których liczymy na Waszą pomoc.

 

 

Iga Pawicka

Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach