Wczoraj (3.10.2019 r.) w Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach odbył się kongres „Programy rządowe na rzecz polskiej wsi”. W spotkaniu wzięły udział liczne koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Wody Polskie w Szczecinie.

     Podczas kongresu uczestnicy mogli posłuchać o programach rządowych, mających na celu pomoc mieszkańcom małych miejscowości, w szczególności wsi. Zarówno dla mieszkańców Pyrzyc i okolicznych wsi, jak i dla Wód Polskich, była to doskonała okazja do rozmów i bliższego poznania. Podczas spotkania odpowiadaliśmy na liczne pytania zainteresowanych oraz przyjmowaliśmy wnioski mieszkańców okolicznych miejscowości. -Wody Polskie są instytucją, której zależy na obecności tam, gdzie są ludzie i gdzie możemy przybliżyć im naszą działalność.- mówi Dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski.  

    Spotkanie stworzyło także możliwość przybliżenia mieszkańcom Pyrzyc szczegółów dotyczących programu Stop Suszy. -Dziękujemy za zaproszenie na ten kongres, bo nasza działalność w dużej mierze ogniskuje się wokół poprawy życia mieszkańców małych miejscowości, między innymi poprzez wdrożenie programu poprawy retencji, czy poprzez program Stop Suszy, który trafił właśnie pod konsultacje społeczne. Spotkanie przyniosło mnóstwo produktywnych rozmów, z których wyciągniemy wnioski, by Wody Polskie były jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom.- dodaje Dyrektor Duklanowski.

     Przypominamy, że już w najbliższy wtorek (8 października) oraz środę (9 października) odpowiednio w Szczecinie i Koszalinie odbędą się konsultacje projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy.

 

Konsultacje społeczne w Szczecinie odbędą się o godz. 10.30 w Hotelu Nad Wodą przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie.

Konsultacje społeczne w Koszalinie odbędą się o godz. 10.30 w Hotelu Verde przy ul. Koszalińskiej 1 w Koszalin – Mościce.

 

Udział w spotkaniach konsultacyjnych jest bezpłatny. Ze względu na wielkość lokali, gdzie odbywają się konsultacje społeczne, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do rejestrowania swojego uczestnictwa w spotkaniach.

Rejestracja na konsultacje w Szczecinie >TUTAJ<

Rejestracja na konsultacje w Koszalinie >TUTAJ<