Rewitalizacja budynku przy ul. Kolumba 79/80 pod użyteczność biurową to zadanie bardzo ambitne, ale Wody Polskie podtrzymują chęć realizacji tego ważnego dla nas i dla mieszkańców Szczecina zadania. Niebawem zostanie powtórzony przetarg w tej sprawie. Dementujemy medialne informacje i komentarze internetowe jakoby brak oferentów w pierwszym przetargu powodował, że nie planujemy przystąpić do następnego, a inwestycja zostaje zawieszona.

Stanowisko Wód Polskich w Szczecinie:

    Potwierdzamy informację o tym, że w pierwszym przetargu na rewitalizację i adaptację pod potrzeby biurowe budynku przy ul. Kolumba 79/80 nie zgłosił się żaden oferent. Obecnie Wody Polskie analizują sytuację i możliwe dalsze scenariusze. Podjęte zostaną także rozmowy z ekspertami z branży budowlanej, by ograniczyć ryzyko wystąpienia podobnej sytuacji w przyszłości.

   Wody Polskie są zdeterminowane, by inwestycję prowadzić. Niebawem podjęta zostanie decyzja o powtórzeniu przetargu. Dementujemy informację o tym, by nasza instytucja zrezygnowała z planów adaptacji tej przestrzeni pod potrzeby administracyjne PGW WP.

- mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.