„Wolin na Fali” to jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie, które poza zabawą i integracją społeczności lokalnej stawia sobie za cel również promowanie rybołówstwa, kultury morskiej i turystyki nad wodą. Wydarzenie odbyło się w Wolinie 9  czerwca. Gościem wydarzenia był minister Marek Gróbarczyk, a Wody Polskie były jednym z partnerów inicjatywy. – Podczas wydarzenia prezentowaliśmy działalność naszej instytucji. Mówiliśmy o naszych zajęciach edukacyjnych czy o tym, jak praca Wód Polskich w Szczecinie wygląda na co dzień. Na miejscu był także zacumowany nasz najnowszy lodołamacz, który można było zwiedzać – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

      To już druga odsłona wydarzenia „Wolin na fali”, które odbywa się na wolińskich błoniach. Motywem przewodnim wydarzenia było wszystko to, co związane jest z wodą.

   - Było nam bardzo miło, że mogliśmy tworzyć jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych w naszym regionie w lipcu. Wolin to miejscowość otoczona wodą, stąd też nie jest zaskoczeniem, że imprezy promujące turystykę wodną, żeglarstwo czy bezpieczeństwo nad wodą odbywają się właśnie tam. Atmosfera była wspaniała, a mnóstwo ludzi obecnych na miejscu świadczy o tym, że atrakcje przygotowane między innymi przez Wody Polskie okazały się dla mieszkańców oraz turystów interesujące – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

   - Podczas pikniku mówiliśmy gościom o naszej pracy. Prezentowaliśmy działania edukacyjne prowadzone przez Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej. Jesienią będziemy gościć w wolińskich szkołach i przedszkolach z wykładami na temat wody, ochrony rzek i tego, jak ważne jest takie działanie dla naszego dobrostanu. „Gwiazdą” wydarzenia był także nasz najnowszy lodołamacz Ocelot – dodaje dyrektor Duklanowski.

    W godzinach 12:00-19:00 na dzieci czekała strefa animacji, gier, zabaw i konkursów. Nie brakowało prezentacji artystycznych czy konkursów i zawodów dla osób dorosłych.

    Organizatorami wydarzenia byli Gmina Wolin, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie oraz Przystań Morska Wolin Sp. z o.o. Patronat honorowy wydarzeniu udzieliło Ministerstwo Infrastruktury, a sam minister Marek Gróbarczyk był obecny na miejscu i wręczał nagrody uczestnikom wędkarskich i żeglarskich konkursów. Partnerem wydarzenia „Wolin na Fali” były Wody Polskie.