Mnóstwo pytań od mieszkańców Szczecina, rozdanych gadżetów oraz pozytywnych opinii  na temat pracy naszej organizacji w mieście i regionie. Wody Polskie kolejny raz wystawiły swoje stanowisko promocyjne podczas Pikniku nad Odrą organizowanego przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki w Szczecinie. Wydarzenie odbyło się na Wałach Chrobrego i zaskoczyło doskonałą atmosferą oraz frekwencją.

    Wody Polskie na Pikniku nad Odrą są obecne już od wielu lat. W tym roku jednak frekwencja zaskoczyła, bo tłum mieszkańców i turystów nie opuszczał terenu imprezy ani na moment przez całą sobotę i niedzielę.

  - Dla Wód Polskich Piknik nad Odrą, co roku jest okazją do zaprezentowania naszych działań mieszkańcom Szczecina. To kwestia działań ekologicznych i edukacyjnych, ale także codziennej pracy administracyjnej. W tym roku odpowiedzieliśmy na dziesiątki pytań i rozdaliśmy setki gadżetów. Pod kątem atmosfery i frekwencji bardzo udane wydarzenie — mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Wód Polskich w Szczecinie. – Zależy nam na tym, by w świadomości mieszkańców utkwić jako instytucja przyjazna, rozwiązująca ich problemy, gdy takie się pojawiają, ale i taka, która ma wiele zadań bardzo ważnych z punktu widzenia ochrony przeciwpowodziowej czy ochrony czystości wód w Szczecinie. Poza tym zebraliśmy już zgłoszenia od szkół i przedszkoli, które odwiedzimy z programem edukacji, który mamy gotowy – mówi Kaczmarek.

  Wody Polskie będą obecne również podczas innych wydarzeń plenerowych, które w tym roku będą odbywać się w regionie. Planujemy obecność m.in. podczas Żagli 2022 czy Zachodniopomorskich Targów Rolnych w Barzkowicach.