Pracownicy Wód Polskich wsparli jedną z największych akcji charytatywnych organizowanych w województwie zachodniopomorskim. Przez ponad miesiąc zbierane były produkty w ramach „Paczki dla rodaka i bohatera na kresach”. Udało się zebrać pełen samochód wypełniony produktami o długim terminie ważności do spożycia. Towary zostały przewiezione do siedziby Zespołu Szkół w Przecławiu, skąd spakowane wyjechały na Litwę, Białoruś oraz na Łotwę.

      Zaangażowanie Wód Polskich w działania społeczne nie jest nowością. Jesienią wspieraliśmy już zwierzęta z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Z inicjatywy dyrektora Marka Duklanowskiego drugą inicjatywą społeczną była właśnie Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Zbiórka zakończyła się sukcesem, choć szczególnie należy docenić wielkie zaangażowanie pracowników Zarządu Zlewni w Szczecinie, którzy dostarczyli bardzo duża ilość produktów. - Pięknie, że akcja spotkała się z naprawdę solidnym odzewem wśród Pracowników  Wód Polskich, zwłaszcza Zarządu Zlewni w Szczecinie. Dodatkowo na Wschód pojadą też nasze kubki z dobrym hasłem #SzanujWodę. Mam nadzieję, że zwrócą uwagę na troskę o środowisko wśród naszych rodaków.
Naprawdę WARTO POMAGAĆ – mówi dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Duklanowski.

     W ramach szóstej edycji akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach udało się przygotować 1600 paczek, które pojadą do najbardziej potrzebujących kresowian. Cieszymy się, że Wody Polskie mogą być częścią tej szlachetnej inicjatywy!

 

Michał Kaczmarek

Rzecznik prasowy

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecnie