Będziemy działać zarówno jako „Aktywni Błękitni” jak i w ramach naszych codziennych działań. Po ponad dwóch latach pandemii możemy znowu odwiedzać szkoły i przedszkola, by uczyć na temat wody, ochrony wody czy na temat rzek Pomorza Zachodniego i ich specyfiki.

   Program edukacyjny Wód Polskich w Szczecinie przed pandemią COVID-19 cieszył się rekordowym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Każdego tygodnia odwiedzaliśmy świetlice, przedszkola i szkoły podstawowe edukując na temat wody, ochrony środowiska czy na temat rzek regionu. Pandemia COVID-19 spowodowała, że intensywność działań zmalała, ale teraz znowu wracamy do działania.

   - Pierwsze edukacje już się odbyły, a czerwcowy kalendarz mamy zapełniony. Przyjmujemy już zapisy na wakacyjne zajęcia w lipcu. W siedzibie Nadzoru Wodnego w Szczecinie gościć będziemy również uczestników półkolonii, którzy zobaczą jak wyglądają lodołamacze i praca na nich. Nasz program edukacyjny to z jednej strony nauka, a z drugiej zabawa i możliwość poznawania przez dzieci ważnych edukacyjnie zagadnień w bardzo przystępnej formule – mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Wód Polskich w Szczecinie. – Zapisy na jesienne edukacje nadal trwają. Jesteśmy do dyspozycji placówek edukacyjnych z całego regionu – dodaje Kaczmarek.

   Zajęcia prowadzą Agnieszka Jędrych i Natalia Chodań z Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie. Osoby zainteresowane zajęciami edukacyjnymi proszone są o kontakt z Wodami Polskimi pod numerem telefonu – 694 130 979.