Cała trójka zastępców dyrektora Wód Polskich w Szczecinie to kobiety. Również na szczeblu Zarządów Zlewni w regionie widzimy równy parytet – Panie zarządzają ZZ w Szczecinie i Koszalinie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet piszemy o tym, że płeć nie ma znaczenia jeżeli chodzi o kompetencje i szanse rozwoju w naszej instytucji. – Zawsze najważniejsze są kompetencje – mówi dyrektor Wód Polskich w Szczecinie Marek Duklanowski. – Mam szczęście współpracować z bardzo kompetentnymi, zaangażowanymi w swoją pracę i pełnymi energii kobietami. Możemy śmiało poszczycić się bardzo dobrym parytetem, może nawet ta liczba Pań w naszym zarządzie przekracza średnią statystyczną. To tylko dowód na to, że w naszej firmie naprawdę liczy się wiedza i doświadczenie – mówi dyrektor Duklanowski.
Zastępcą Dyrektora ds. Powodzi i Suszy jest Magdalena Sztukiel. To jej pion obejmuje kontrole nad najważniejszymi inwestycjami realizowanymi obecnie przez Wody Polskie w całym regionie. To praca odpowiedzialna, wymagająca dużego uporządkowania i wieloetapowego systemu kontroli poszczególnych zadań i projektów. – Kontrola procesów inwestycyjnych wymaga prawdziwego multitaskingu. Machina inwestycyjna Wód Polskich jest rozpędzona. Budujemy nową siedzibę dla lodołamaczy, przebudowujemy most na Regalicy, realizujemy bardzo poważne zadania wynikające z umowy z Bankiem Światowym. Do tego dochodzą standardowe zadania naszej instytucji związane choćby z retencją czy dbałością o cieki w regionie. Nie zapominajmy także o akcji lodołamania. Mamy mnóstwo pracy, ale dzięki uporządkowaniu, konkretnym podziale obowiązków i wsparciu całego zespołu realizacja tych działań jest możliwa. Cechą charakterystyczną wielu kobiet jest jasny podział zadań i umiejętność ich delegowania – mówi Magdalena Sztukiel.
Zastępcą Dyrektora ds. Usług Wodnych jest Danuta Patkowska. –Do zadań naszego pionu należy między innymi regulacja i kontrola taryf. To zadanie, które wymaga dużego uporządkowania administracyjnego, ale i wiedzy na temat specyfiki i sytuacji poszczególnych samorządów. To zadanie, które wychodzi naprzeciwko oczekiwań mieszkańców, kontrolujemy czy spółki wodne nie przerzucają na mieszkańców kosztów swojego funkcjonowania. Wody Polskie w Szczecinie mają w tym zakresie bardzo dużo sukcesów. Inne kwestie dotyczą między innymi pozwoleń wodnoprawnych czy innych usług wodnych leżących w kompetencjach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – mówi Dyrektor Patkowska.
Za sprawy organizacyjne w Wodach Polskich odpowiedzialna jest dyrektor Ewa Głuska. – Organizacja pracy tak dużej firmy to bieżący kontakt ze wszystkimi pracownikami w Szczecinie oraz bardzo bliska współpraca z Zarządami Zlewni i Nadzorami Wodnymi. Tylko doskonała organizacja i wiedza o potrzebach pracowników może być kluczem do powodzenia na tym stanowisku. Kwestie kadrowe, szkoleniowe czy zaopatrzeniowe to najważniejsze zadania zespołu organizacyjnego. Mamy wspaniałych pracowników, którzy bardzo merytorycznie podchodzą do swoich obowiązków. Dobry dział organizacyjny to komfort dla pracowników merytorycznych i specjalistów w wykonywaniu ich obowiązków – dodaje Dyrektor Ewa Głuska.
Jak mówi Dyrektor Wód Polskich w Szczecinie na innych stanowiskach również mamy silną, kobiecą reprezentację. – Stanowiska zarządzające w Zarządach Zlewni i Nadzorach Wodnych czy kierowanie poszczególnymi wydziałami i zespołami w RZGW Szczecin również bardzo często powierzamy Paniom. W Wodach Polskich nie ma żadnych szklanych sufitów. U nas liczą się kompetencje, zaangażowanie i pasja. 8 marca to Międzynarodowe Święto Kobiet. Wszystkim Paniom życzę spełnienia marzeń, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz dużo pozytywnych momentów i optymistycznych myśli – dodaje dyrektor Duklanowski.