Targi Rolnicze Agro Pomerania to jedno z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. Połączone jest z wojewódzkimi dożynkami. Każdego roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy osób ze Szczecina, Stargardy, całego regionu. Wystawcy przyjeżdżają do Barzkowic z całej Polski. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć Wód Polskich. Nasze stanowisko miało za zadanie promować naszą działalność edukacyjną oraz pokazywać mieszkańcom czym się zajmujemy. – To były dwa bardzo intensywne dni. Nasze stoisko odwiedziło kilkaset osób. Niezliczoną ilość razy zakręciliśmy kołem fortuny i udzieliliśmy wielu odpowiedzi na pytania dotyczące pozwoleń wodnoprawnych, ochrony wód czy spraw związanych z taryfami – mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Wód Polskich w Szczecinie. – Na pewno wrócimy do Barzkowic – dodaje.

   Wody Polskie znowu biorą udział w wydarzeniach plenerowych! Byliśmy już obecni na Dniach Odry w Szczecinie, a w ostatnich dniach wzięliśmy udział w największych targach rolnych w tej części Polski. Agro Pomerania to setki wystawców, tysiące gości. Taka sytuacja to okazja do rozmów z mieszkańcami, ale i szansa na szersze zaprezentowanie tego, czym Wody Polskie w Szczecinie oraz nasze Zarządy Zlewni zajmują się na co dzień. Gości nie brakowało, atrakcji również.

  - Wody Polskie podczas Targów Rolnych w Barzkowicach skupiły się przede wszystkim na rozrywce i prezentowaniu naszych zajęć edukacyjnych. Przebojem tradycyjnie było nasze koło fortuny, ale i inne atrakcje wodne. Rozdawaliśmy gościom targów materiały edukacyjne oraz nasiona łąk kwietnych. Bardzo pozytywnie zaskakuje nas, że mieszkańcy trafiali na nasze stanowisko, przychodzili z szeregiem pytań, wiele osób przyjaźnie wypowiadało się o reformie Prawa Wodnego i pracy naszych pracowników – mówi Michał Kaczmarek, rzecznik prasowy Wód Polskich w Szczecinie.

   Przebojem okazał się temat łąk kwietnych: - Mieliśmy mnóstwo nasion i bardzo chętnie dzieliliśmy się nimi z gośćmi targów. Mamy nadzieje, że z tych nasionek rozkwitnie mnóstwo pięknych łąk – dodaje rzecznik Wód Polskich w Szczecinie.

  Wody Polskie będą uczestniczyć w kolejnych targach oraz wydarzeniach, które pozwolą nam na szersze prezentowanie naszej działalności.