„Nasza rzeka Wierzbak jest zanieczyszczona, możemy temu zaradzić!” czy „Nie wrzucaj śmieci do rzeczki! Chrońmy przyrodę” Ręcznie wykonane plakaty tej treści umieszczone zostały w parku Przygodna na Gumieńcach. Rzeka Wierzbak administrowana jest przez Wody Polskie i przyznajemy rację autorce lub autorowi plakatu – walczymy z zanieczyszczeniami tego cieku, który jest regularnie zaśmiecany przez mieszkańców i działkowiczów. – Chcemy odnaleźć autora plakatów i nagrodzić. To wspaniała postawa udowadniająca, że młode pokolenie jest coraz wrażliwsze na konieczność ochrony środowiska – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

   Chcemy odnaleźć autora lub autorkę apelu o to, by nie zanieczyszczać rzeki Wierzbak. Otrzyma ona od Wód Polskich dyplom z podziękowaniami oraz specjalną nagrodę.  – Ten plakat, a właściwie rysunek z apelem dziecka jest poruszający. To wspaniała praca pokazująca, że są dzieci i ich rodzice wrażliwi na to, co się dzieje dookoła nas. Wierzbak jest bardzo zanieczyszczony. Wiele pracujemy nad tym, by pilnować czystości w tym cieku, ale co chwilę dochodzi do zanieczyszczeń np. materiałami budowlanymi, komunalnymi czy nawet meblami i sprzętem RTV AGD. Czy apel dziecięcy podziała? Mamy nadzieję! Bardzo chciałbym poznać autora apelu i jego rodziców i wyróżnić ich za społeczną wrażliwość – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

   - Prowadzimy zajęcia z edukacji wodnej w szczecińskich przedszkolach i podstawówkach. Ten rysunkowy apel jest ich kwintesencją. Dbajmy o środowisko, dbajmy o wodę, zwracajmy uwagę na to, co się dzieje dookoła nas – dodaje.  - W minionym tygodniu dokonaliśmy odmulenia cieku Bukowa na odcinku ujścia Wierzbaka, a w najbliższym czasie odbędzie się kompleksowe koszenie skarp cieku.

  Bardzo prosimy autora plakatu o kontakt z wydziałem Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej Wód Polskich w Szczecinie. Michał Kaczmarek – 694 130 979 lub adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.