Coroczna aktualizacja map dla Jeziora Dąbie. Przydatne turystycznie i gospodarczo

     Jak co roku, Wody Polskie w Szczecinie dokonały aktualizacji map żeglugowych Jeziora Dąbie. To przydatne publikacje zarówno w punktu widzenia żeglugi zawodowej jak i turystów, którzy coraz chętniej eksplorują szczeciński akwen zarówno żaglówkami jak i łodziami motorowymi. – Mamy nadzieję, że nasza publikacja sprawia, że Jezioro Dąbie jest bardziej przyjazne i chętniej wykorzystywane gospodarczo i turystycznie. Aktualizacja ma miejsce co roku przed sezonem letnim. W tym roku względem ubiegłego uzupełniliśmy mapę o nowe pozycje przygotowane przez sieci rybackie. Sieci zawsze wpasowują się w istniejące szlaki na jeziorze tzn. nie nachodzą w tory wodne wytyczone pławami, dzięki temu użytkownicy dróg wodnych nie narażają się na wpłynięcie w sieci rybackie – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

     Wody Polskie zaktualizowały mapę śródlądowych dróg wodnych na Jeziorze Dąbie. Mapy są cennym źródłem informacji o akwenie zarówno dla osób zajmujących się logistyką jak i dla turystów. Można je pobrać ze strony internetowej Wód Polskich w Szczecinie.

        - Mapy skierowane są do wszystkich użytkowników śródlądowych dróg wodnych, od żeglugi towarowej po małe statki sportowo-turystyczne. Pracownicy Wód Polskich w Szczecinie każdej wiosny, po zakończonej akcji lodołamania przy pomocy specjalistycznych jednostek pływających wystawiają oznakowanie w Szczecińskim Węźle Wodnym, następuje także aktualizacja map jeżeli chodzi o nowe pozycje sieci rybackich czy inwestycji w zakresie turystycznym czy rekreacyjnym – wyjaśnia Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

    Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że mapki przygotowane przez Wody Polskie są bardzo przydatne turystom licznie odwiedzającym Szczecin i Pomorze Zachodnie w celu uprawiania turystyki wodnej.

       - Wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego zachęcamy do korzystania z akwenów w sezonie letnim. Szczeciński Węzeł Wodny jest wyjątkowo malowniczy i dzięki swojej różnorodności stanowi wyjątkowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Jezioro Dąbie jest atrakcyjne zarówno dla pasjonatów żeglarstwa jak i innych aktywności na wodzie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z wód, ale jednocześnie przypominamy o zachowaniu czystości podczas żeglowania i spędzania czasu nad akwenami. Wody Polskie prowadzą w tym roku kampanię społeczną „Wody to nie śmietnik”, której celem jest uświadamianie mieszkańcom jak wielkim problemem jest zaśmiecanie rzek, jezior i innych akwenów – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarUtworzonoOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Mapa jezioro dąbie 2021 - wersja 2.pdf)Mapa jezioro dąbie 2021 - wersja 2.pdf 590 kB2021-06-29 09:272021-06-29 09:27
Pobierz plik (Mapa jezioro dąbie 2021 - wersja 1.pdf)Mapa jezioro dąbie 2021 - wersja 1.pdf 262 kB2021-06-29 09:272021-06-29 09:27