Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie w ramach zajęć akademickich odwiedzili siedzibę Nadzoru Wodnego w Podjuchach. Podczas spotkania z ekspertami Wód Polskich poznali tajniki naszej pracy oraz m.in. tego, jak prowadzona jest akcja lodołamania. 
 
 
 
   Podczas prelekcji studenci mgli zobaczyć jak wyglądają lodołamacze i ich praca. Pracownicy Wód Polskich w Szczecinie zaprezentowali studentom Tarpana i Ocelota, czyli dwie najmłodsze jednostki znajdujące się w naszej flocie. Podczas spotkania obecni byli studenci dwóch kierunków Transportu Morskiego i Śródlądowego na kierunku Nawigacja oraz Żeglugi Śródlądowej.  Spotkanie prowadził Kasper Jędrzychowski w towarzystwie kierownika Wojciecha Prądzyńskiego i kpt. Jerzego Fitasa.
 
   - Bardzo cieszy nas, że studenci Akademii Morskiej w Szczecinie są zainteresowani pracą naszej instytucji. Młodzi ludzie są przyszłością wszelkich branż związanych z techniką wodną, nawigacją, ale i ochroną środowiska. Praca na lodłamaczach jest z jednej strony najaktywniejsza w sezonie zimowym, ale poza nim również w Nadzorach Wodnych jest nad czym pracować. Zapraszamy młodych ludzi do współpracy i zapraszamy wszystkich studentów, ale i uczniów szkół średnich i zawodowych do wizyt w siedzibie Nadzoru Wodnego w Podjuchach - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
 
  Wody Polskie w Szczecinie współpracują z największymi uczelniami wyższymi Pomorza Zachodniego, m.in Akademią Morską czy Uniwersytetem Szczecińskim.